– Forhandlingene pågår, men det er tvilsomt at dette blir avklart i kveld, bekrefter ordførerkandidat Håkon Lykkebø Strand (Frp) til Sunnmørsposten.
– Vi er i god dialog og tar den tiden vi trenger for å komme i mål. I kveld blir det kjent hvem som kommer inn i kommunestyret og vi ønsker en bred forankring i partigruppene også, sier Monica Molvær i Høyre.
Sunnmørsposten får bekreftet at fintellingen i Ålesund er ferdig. Valgstyret skal godkjenne resultatet tirsdag kveld.
Det nye kommunestyret med varamedlemmer:
Arbeiderpartiet
Anne Berit Støyva Emblem
Sindre Nakken
Geir Ove Leite
Henriette Bryn
Svein-Rune Johannessen
Sagvan Fathi Ahmed
Tove Nygård
Vararepresentanter:
Ove Lars Økland
Nora Gunn Morken Farstad
Kristin Evjen
Fridgeir Walderhaug
Leah Coulilbaly Johannessen
Torjus Levisen Johansen
Jan Ove Longvastøl
Ann-Cathrin Nordal Linge
Sven Ivar Skodjevåg
Vivian Akerø Svenslid
Fremskrittspartiet
Håkon Lykkebø Strand
Tor-André Gram Franck
Harald Tom Nesvik
Rolf-Magne Asbjørnsen
Kristine Solvang Nesvik
Hilde Karin Lehmann Valde
Asgeir Berg
Arild Holmeide
Daniella Baarholm
Arnfred Balseth
Lars Barstad Løvold
Jannice Strømmen
Thomas André Kvam
Vararepresentanter:
Sander Finsnes Hansen
Thor Erik Aag
Martin Berg
Roar Pedersen
Ståle Gjelsten
Ola Paulsen Kipperberg
Cathrine Vigestad Aune
Jørn Vidar Johansen
Geir Rørvik
Anders Golten
Helge Myklebust
Kjell Marstein
Alena Kolmakova
Ole Urke Heen
Erik Huse
Odd-Einar Hellebust
Høyre
Monica Molvær
Jessica Gärtner
Øystein Tvedt
Edvard Devold
Lene Vadseth Larsgård
Frode Andresen
Runar Paulsen
Gunnar Erling Krüger
Benedicte Elina Bjørge Hurlen
Nils Jakob Grytten
Elin Dyrkorn
Vararepresentanter:
Carl Johan Haugen Pettersen
Frøydis Husøy
Jan Ove Husøy
Kristian Emblem Flesjå
Monica Nesset Devold
Maren Kleven Fox
Kristin Wiig Sandnes
Cathrine Drevik Eikrem
Helge Edgar Bjørkås
Liridan Øverland Preteni
Petter Arne Alvik
Terje Aulstad
Hans Jørund Remmen
Sverre Kristian Lorgen Øvrelid
Industri- og Næringspartiet
Andrew Øystein Taylor
Vararepresentanter:
Einar Lien Gaaseide
Arne Sverre Vassbotn
Heidi Stavran
Jan Steen Søvik
Kristelig Folkeparti
Tore Johan Øvstebø
Andrea Hunger
Vararepresentanter:
Ingrid Kvam Steinshamn
Lars Johan Thomassen
Lars Johan Klokk
Maria Solevåg
Synnøve Os
Miljøpartiet De Grønne
Jarle Hauge Steffenssen
Vararepresentanter:
Hedda Veslemøy Aasen
Eva-Brit Langva
Else Britt Ervik
Silje Annette Balseth
Rødt
Malena Strømmen Malakzadeh
Vararepresentanter:
Vanja Kathrin Lervik Brudevold
Janita Kvistad
Per Jan Vinje
Sindre Forshaug Kristiansen
Senterpartiet
Karoline Stette
Vararepresentanter:
Kirsti Dale
Hans Willy Flisnes
Karl Johan Vaksvik
Trond-Erik Reitan-Hagen
Sosialistisk Venstreparti
Anders Lindbeck
Mariann Ulvestad
Vararepresentanter:
Ingolf Dragset
Katla Dalegård Skeide
Siri Vik Bakken
Gert Rietman
Ellen Margrete Hareide-Mo
Venstre
Håvard Urkedal
Vararepresentanter:
Fride Schjølberg Sortehaug
Rolf Steinar Stavset
Eva Kristin Fjørtoft
Jack Roger Blindheim
Ålesundlista
Hans Kjetil Knutsen
Tore Hovland
Elin Anja Drønnen
Arne Almås
Knut Alexander Mo
Thor Hansen
Birger Paul Flem
Vararepresentanter:
Christoffer Syversen
Ivar Østrem
Irene Årsnes
Bjørn Fladmark
Audun Røyset
Monica Linge Marcelli
Bente Saxon
Gunnar Hoel
Atle Istad
Merete Wiig