Her er det nye fylkestinget i Møre og Romsdal

Skal formelt godkjennes av fylkesvalgstyret på tirsdag.

F.v.: Kristin Sørheim (Sp), Torgeir Dahl (H), Yvonne Wold (SV), Frank Sve (Frp) og Tove-Lise Torve (Ap). 

Nyheter

Fylkesvalgstyret har fullført kontrolltellingen – slik ble resultatet:


Arbeiderpartiet – 9 representanter:

1. Tove-Lise Torve, f. 1964 (1. kandidat, fikk i tillegg 3.146 personstemmer)
2. Eva Vinje Aurdal, f. 1957 (3. kandidat, fikk 2.336 personstemmer)
3. Per Vidar Kjølmoen, f. 1973 (2. kandidat, fikk 617 personstemmer)
4. Jakob Vorren, f. 1994 (4. kandidat, fikk 821 personstemmer)
5. Line Hatmosø Hoem, f. 1985 (5. kandidat, fikk 1.146 personstemmer)
6. Mellvin Arvid Steinsvoll, f. 1943 (6. kandidat, fikk 746 personstemmer)
7. Siv Katrin Ulla, f. 1972 (7. kandidat, fikk 836 personstemmer)
8. Erik Kursetgjerde, f. 1993 (8. kandidat, fikk 698 personstemmer)
9. Lilly Gunn Nyheim, f. 1960 (9. kandidat, fikk 707 personstemmer)
 

Senterpartiet – 9 representanter:

1. Kristin Marie Sørheim, f. 1956 (1. kandidat, fikk i tillegg 3.248 personstemmer)
2. Geir Inge Lien, f. 1972 (2. kandidat, fikk 1.218 personstemmer)
3. Jan Ove Tryggestad, f. 1961 (2. kandidat, fikk 1.248 personstemmer)
4. Marit N. Krogsæter, f. 1992 (4. kandidat, fikk 1.014 personstemmer)
5. Ingunn Oldervik Golmen, f. 1964 (5. kandidat, fikk 935 personstemmer)
6. Per Ivar Lied, f. 1970 (6. kandidat, fikk 1.438 personstemmer)
7. Tove Henøen, f. 1971 (7. kandidat, fikk 1.152 personstemmer)
8. Henrik Stensønes, f. 1972 (8. kandidat, fikk 748 personstemmer)
9. Bernt Venås, f. 1957 (9. kandidat, fikk 542 personstemmer)
 

Fremskrittspartiet – 8 representanter:

1. Frank Edvard Sve, f. 1968 (1. kandidat, fikk i tillegg 6.192 personstemmer)
2. Geir Asle Stenseth, f. 1959 (2. kandidat, fikk 1.267 personstemmer)
3. Anne Marie Fiksdal, f. 1969 (3. kandidat, fikk 512 personstemmer)
4. Jan Steinar Engeli Johansen, f. 1972 (4. kandidat, fikk 353 personstemmer)
5. Gunnhild Meringdal, f. 1964 (5. kandidat, fikk 315 personstemmer)
6. Hans Olav Myklebust, f. 1971 (6. kandidat, fikk 705 personstemmer)
7. Håkon Lykkebø Strand, f. 1996 (7. kandidat, fikk 727 personstemmer)
8. Roger Bach, f. 1969 (8. kandidat, fikk 181 personstemmer)
9. Oskar Grimstad, f. 1954 (9. kandidat, fikk 881 personstemmer)


Høyre – 7 representanter:

1. Torgeir Dahl, f. 1953 (3. kandidat, fikk i tillegg 2.181 personstemmer)
2. Anders Riise, f. 1969 (1. kandidat, fikk 2.147 personstemmer)
3. Monica Molvær, f. 1986 (2. kandidat, fikk 1.449 personstemmer)
4. Kjersti Andersen, f. 1968 (4. kandidat, fikk 201 personstemmer)
5. Falk Daniel Øveraas, f. 1995 (5. kandidat, fikk 483 personstemmer)
6. Heidi Nakken, f. 1974 (6. kandidat, fikk 406 personstemmer)
7. Bente Bruun, f. 1957 (7. kandidat, fikk 379 personstemmer)


Sosialistisk Venstreparti – 3 representanter:

1. Yvonne Wold, f. 1977 (1. kandidat, fikk i tillegg 1.114 personstemmer)
2. Kim Thoresen-Vestre, f. 1984 (3. kandidat, fikk 673 personstemmer)
3. Anders Lindbeck, f. 1973 (2. kandidat, fikk 381 personstemmer)


Kristelig Folkeparti – 3 representanter:

1. Randi Walderhaug Frisvoll, f. 1967 (1. kandidat, fikk i tillegg 812 personstemmer)
2. Harry Valderhaug, f. 1965 (2. kandidat, fikk 788 personstemmer)
3. Victoria Smenes, f. 1989 (3. kandidat, fikk 329 personstemmer)


Nordmørslista – 2 representanter:

1. Elisabeth Jørgenvåg, f. 1966 (1. kandidat, fikk i tillegg 924 personstemmer)
2. Terje Hals, f. 1950 (7. kandidat, fikk 603 personstemmer)


Miljøpartiet De Grønne – 2 representanter:

1. Carl Johansen, f. 1974 (1. kandidat, fikk i tillegg 515 personstemmer)
2. Joakim Skaar, f. 1996 (2. kandidat, fikk 266 personstemmer)


Sunnmørslista Tverrpolitisk liste for Sunnmøre – 1 representant:

1. Hans Kjetil Knutsen, f. 1954 (1. kandidat, fikk i tillegg 882 personstemmer)


Venstre – 1 representant:

1. Pål Farstad, f. 1959 (1. kandidat, fikk i tillegg 851 personstemmer)


Uavhengig valliste for Sunnmøre – 1 representant:

1. Bjarne Kvalsvik, f. 1955 (1. kandidat, fikk i tillegg 940 personstemmer)


Rødt – 1 representant:

Silje Alise Ness, f. 1980 (1. kandidat, fikk i tillegg 207 personstemmer)


Totalt 47 representanter.