Slik spilles EM videre

Åttendedelsfinalene er klare — her får du oversikten.
fotball

Åtte lag er ute, 16 lag er igjen i EM og skal spille åttendedelsfinaler.

Flere lag gjorde det overraskende bra, blant annet Island og Ungarn, som havnet foran Portugal i sin gruppe. Alle fire deltakerland fra Storbritannia og Irland gikk også videre. Samtidig har ingen av forhåndsfavorittene røket ut, og med land som Frankrike, Spania, Italia, Tyskland, Kroatia og Belgia fortsatt med, kan det bli tøft for outsiderne videre i turneringen.

HER FÅR DU SISTE EM-NYTT.

BELGISK JUBEL: Belgias spillere feirer målet som tok dem videre i EM. De møter Ungarn i åttendedelsfinalen.   Foto: NTB scanpix

Slik spilles åttendedelsfinalene: Lørdag 25. juni

15.00: Sveits-Polen (TV2)

18.00: Wales-Nord-Irland (NRK1)

21.00: Kroatia-Portugal (TV2 ZEBRA)

Søndag 26. juni

15.00: Frankrike-Irland (NRK1)

18.00: Tyskland-Slovakia (TV2)

21:00: Ungarn-Belgia (TV2 ZEBRA)

Mandag 27. juni

18.00: Italia-Spania (TV2)

21.00: England-Island (NRK1)

ALT OM EM HER:

Kvartfinalene spilles fra torsdag 30. juni til søndag 3. juli.

Torsdag 30. juni

KVARTFINALE 1, 21.00: Vinneren av Sveits/Polen møter vinneren av Kroatia/Portugal (TV2)

Fredag 1. juli

KVARTFINALE 2, 21.00: Vinneren av Wales/Nord-Irland møter vinneren av Ungarn-Belgia (NRK1)

Lørdag 2. juli

KVARTFINALE 3, 21.00: Vinneren av Tyskland-Slovakia møter vinneren av Italia-Spania (TV2)

Søndag 3. juli

KVARTFINALE 4, 21.00: Vinneren av Frankrike-Irland møter vinneren av England-Island (NRK1)

Semifinalene spilles 6. og 7. juli.

Onsdag 6. juli

SEMIFINALE 1, 21.00: Vinneren av kvartfinale 1 møter vinneren av kvartfinale 2 (TV2)

Torsdag 7. juli

SEMIFINALE 2, 21.00: Vinneren av kvartfinale 3 møter vinneren av kvartfinale 4. (TV2)

FINALEN SPILLES SØNDAG 10. JULI KLOKKEN 21 OG VISES PÅ NRK1.

Disse er med, og disse er ute

Gruppe A: Frankrike, Sveits

Gruppe B: Wales, England, Slovakia

Gruppe C: Tyskland, Polen, Nord-Irland

Gruppe D: Kroatia, Spania

Gruppe E: Italia, Belgia, Irland

Gruppe F: Ungarn, Island, Portugal

Følgende lag ble utslått:

Gruppe A: Albania, Romania

Gruppe B: Russland

Gruppe C: Ukraina

Gruppe D: Tyrkia, Tsjekkia

Gruppe E: Sverige

Gruppe F: Østerrike