Siktet på andre med softgun

En ung mann fra Vestnes er pågrepet etter å ha siktet på andre med softgun.

Mobil: 93002471
Publisert: 18.07.2010 kl. 09:49
Endret: 18.07.2010 kl. 12:28

Politiet fikk melding klokka 23.40 lørdag kveld fra fire personer på Vestnes som hadde følt seg truet. Dette fordi en ung mann hadde siktet på dem med en pistollignende gjenstand fra en passerende bil.

Politiet fikk sjekket ut registreringsnummeret på bilen. Slik fikk de pågrepet mannen og beslaglagt våpenet, som viste seg å være en softgun.

Det ble også beslaglagt to kniver fra bilen.

Mannen skal avhøres mandag.

Politiet vet ikke hva som var oppløpet til denne episoden, med så langt kan de fortelle at det ser ut som et lite planlagt innfall.

De fire personene, som skal ha følt seg truet, gjenkjente den unge mannen i det han kjørte forbi.

På forsiden nå

Vi følger sjukehusmøtet

Fire nordmørskommuner vil ha felles akuttsjukehus i Gjemnes og presenterer planer klokka 12. Vi følger pressekonferansen direkte her. Les mer

– Farlig for elevene

Lærere ved Tøndergård skole reagerer på at de ikke fikk varsel om hogst ved skolens ballplass. Les mer

Fratatt førerkortet

To bilførere ble fotgjengere, og 20 andre ble litt fattigere etter kontroll i Gjemnes torsdag kveld. Les mer

«Hei, vi ringer fra NAV. Vil dere ha en landslagskeeper?»

Seint på kvelden hadde Molde HK styremøte om mulig keeperkrise. Neste morgen ringte NAV og lurte på om de ville ha en landslagsmålvakt fra Litauen. Les mer

Kjørte på hund- og stakk av

Politiet ønsker tips etter at en hund på påkjørt og drept torsdag, og bilføreren bare forsvant. Les mer