Onsdag ettermiddag måtte Måndalstunnelsen stenge etter møteulykke, og én ble sendt til sjukehus med helikopter.
Endret: 22.02.2012 kl. 19:41
Den første ulykka ble meldt onsdag kl. 16.08, og dreide seg om en møteulykke mellom to personbiler i Måndalstunnelen. Det var bare førerne som var i bilene, begge var menn - en i 50-åra, den andre i 30-åra, opplyser operasjonsleder i Nordmøre og Romsdal til Rbnett.
Med helikopter
Den ene av de skadde ble sendt til lege på Åndalsnes, den andre med ambulansehelikopter til Molde sjukehus for sjekk, skriver smp.no.
Kl. 18.30 onsdag opplyser AMK til Rbnett at pasienten, en 32-åring, har lettere skader i hodet, og sårskader. Pasienten var da fortsatt til undersøkelse, og situasjonen var stabil. Pårørende er underrettet.
Sunnmørspostens nettavis skriver at Måndalstunnelen ble stengt, og åpnet igjen ca. kl. 17.50.
Utfor i Hjelvika
En drøy halvtime etter meldingen fra Måndalstunnelen, fikk politiet melding om at en personbil med henger hadde kjørt utfor i Hjelvika. Føreren, en mann i 30-åra, skal ha blitt lettere skadet.
