- Utfordring å rette alle tele-feilene

– Jeg stiller meg uforståelig til at det skal ha tatt så lang tid å rette opp feilen.

Agnar Gjendem
Publisert: 06.02.2012 kl. 06:00
Endret: 06.02.2012 kl. 07:38

Det sier Knut Sollid, regional informasjonssjef i Telenor. Han har undersøkt tilfellet på Gossen, og innrømmer at det har vært utfordrende å rette opp alle feil etter stormen i november og orkanen i jula. Men to måneder er i utgangspunktet alvorlig lang tid.

– Her dreier det seg om lynskade på kabel. I tillegg til nevnte kunde, er det hos ytterligere sju registrert brudd flere steder, samtidig som det er feil på kabel ut til disse kundene, fortalte Sollid til Romsdals Budstikke i forrige uke.

Mye gjenstår

– Vi har mye å rette opp etter «Berit» og «Dagmar», og Møre og Romsdal var spesielt utsatt. Vi holder på for fullt, men innser at det er noen som må vente til midt i mars før feil er utbedret.

Han innser at det er divergens i de opplysninger som er gitt av kunde og de Telenor sitter med. Operatøren har registrert at feilmelding ble meldt 23. desember, og at feil ble midlertidig rettet 6. januar og 9. januar.

– Men vi har ikke gjort nok til at kundene har fått de signalene de skal ha. Og midlertidige løsninger skal ettergås.

Utfordrende

Han forteller at lynnedslag i kabel er et uforutsigbart og utfordrende arbeid å rette opp, det er vanskelig å vite hvor feilretting ender.

– Men dette er ingen unnskyldning, og det er beklagelig om kunder ikke får den informasjon og begrunnelse for utsettelse de skal ha fra entreprenør. Dette vil vi nå ta tak i, sa informasjonssjefen.

Følger opp: Knut Sollid er regional informasjonssjef i Telenor. Foto: Telenor

Relaterte artikler

På forsiden nå

To til sjukehus etter trafikkulykke

To kvinner skadd i frontkollisjon på Eidskrem. Les mer

Dra til sjøs, for noen pinseturer

Her er turene som redder pinsen og får deg i godt humør.. Les mer

Vogntog mistet hengeren på E39

Føreren kjørte videre uvitende om at han hadde mistet hengeren. Les mer

Solskjær forundret over sommerpausen

– Vi burde ha spilt i juni, mener Molde-manageren. Les mer