Bilferja Midøy ut av Romsdal

Siste seilas: Midøy gjekk sin siste tur frå Ona nyttårsaftan. No er ferja selt og skal brukast til opplæring.
Foto: SVEIN BJØRNEREM
Siste seilas: Midøy gjekk sin siste tur frå Ona nyttårsaftan. No er ferja selt og skal brukast til opplæring. Foto: SVEIN BJØRNEREM

MF Midøy er seld - ein æra på Romsdalskysten er dermed definitivt over.

Svein Bjørnerem
Publisert: 19.01.2012 kl. 14:07
Endret: 19.01.2012 kl. 14:11

MF Midøy vart i førre veke seld til Maritim Charter AS i Steinkjer.

Sidan 1988 har MF Midøy (bygd i 1968) trufast tent innbyggarar og turistar ”utasunds” i det vêrharde ferjesambandet Småge-Orta-Finnøya-Sandøya-Ona.

MF Midøy vart ved årsskiftet erstatta av MF Kvaløy på sambandet, etter at Torghatten Nord AS vann anbodet.

Mange av øybuarane har teke til orde for at Midøy måtte setjast inn at i utasundsruta etter at nyferja Kvaløy har hatt store problem i sambandet, spesielt i Ona hamn.
No er all von om dette ute. Midøy er alt på veg nordover, og ligg i dag i Trondheim.

MF Midøy er i tida framover planlagt nytta til ulike opplæringstiltak, og då spesielt retta inn mot opplæring i matrosfaget.

Diskuter denne saken

Innsendt av Håkon Småge 19.01.2012 20:09:20 Varsle!

Midøy er ikke godkjent for å drive passasjerfrakt i det farvnnet lengre. Hadde disp, og utsettelse på utsettelse på slutten.

Innsendt av Arnstein 19.01.2012 18:08:34 Varsle!

Hvorfor kunne ikke Torghatten bare ha leid inn Midøy no i vinter, slik at vi fekk ei stabil rute. Tre veker utan samband er jo helt hinsides. Og fylkeskommuna held seg helt i ro. De fekk jo det rimeligste anbudet, og er sikkert glad. Men kva fikk de? Men det er vel slike tilbud skattepengane våre no skal gå til.

 

Skriv din kommentar

Tittel *

Kommentar *

Fornavn *

Etternavn *

e-post *

Kallenavn (valgfritt)

Rbnett ønsker en åpen og saklig debatt. Vi forbeholder oss retten til å forkorte, redigere og eventuelt fjerne innlegg. Klikk her for å lese alle reglene for debatten.

På forsiden nå

To til sjukehus etter trafikkulykke

To kvinner skadd i frontkollisjon på Eidskrem. Les mer

Dra til sjøs, for noen pinseturer

Her er turene som redder pinsen og får deg i godt humør.. Les mer

Vogntog mistet hengeren på E39

Føreren kjørte videre uvitende om at han hadde mistet hengeren. Les mer

Solskjær forundret over sommerpausen

– Vi burde ha spilt i juni, mener Molde-manageren. Les mer